ТУРИ - ЕКСКУРСІЇ - екскурсія парк «СОФІЇВКА» та фонтан «РОШЕН»
м. Рівне – м. Умань – м. Вінниця (фонтан Рошен) – м. Рівне
2 дні/1 ніч
05:00 виїзд. Прибуття в уманський дендрологічний парк «Софіївка» .
Краса – велика сила. Жіноча краса теж, але вона нетривка, і хто згадає красуню через століття? Портрети…А що – портрети? Їх знають лише спеціалісти та музейні працівники. Тож мало хто залишається в пам’яті прийдешніх поколінь Красунею з великої літери. Софії де Вітт-Потоцькій поталанило. Її вроду береже один з найгарніших парків України і світу – «Софіївка».
Про графиню Софію де Вітт-Потоцьку тут нагадуватиме все: від назви парку до численних біографій, якими наповнені сувенірні ятки. Так багатій граф Станіслав Щенський Потоцький (1751-1805) увіковічнив своє безмежне кохання до дружини.
«Софіївка» вже на початку ХІХ ст. викликала захват. Поети складали про неї поеми, її малювали художники, а в 1820 р. навіть відвідав російський царОлександр І. Задум Станіслава Потоцького був ще більш грандіозним, включав будівництво розкішного палацу і створення найбільшого в Європі парку. Втіленню завадила передчасна смерть магната 14 березня 1805 р. Софія володарювала в зеленому царстві імені себе аж до смерті 1822 р. Дивно, але улюбленим місцем на землі парк для неї не став: графиня не раз намагалася продати “Софіївку” в царську скарбницю. Далі славу парку підтримував її син Олександр…
«Софіївка» і справді вражає: є тут екзотичні дерева з усіх усюд, мармурові скульптури, що наче зійшли зі сторінок «Іліади» та «Одіссеї», численні водойми, водоспади, фонтани і гроти. Вражає вона і своєю площею: 179 гектарів – це солідно. До речі, сучасна «Софіївка» не дуже схожа на зелений рай часів красуні-Софії. У 1836-1859 рр. парк, який називали тоді «Царициним садом», значно вдосконалили академік архітектури А. Штакеншнейдер і тодішні головні садівники.
Ще в 1929-му цей чарівний куточок оголошено заповідником. У 2004 р. «Софіївка» отримала статус Національного дендрологічного парку, а в 2007-му її було названо одним із семи чудес України.
Переїзд у м. Вінниця, відвідання найбільшого у світі річкового світломузичного фонтану, який на відкритих водоймищах та реконструйованій набережні «ROSHEN» був відкритий 4 вересня 2011 року. Фонтан розташований в руслі річки Південний Буг й має довжину 140 метрів і висоту струменя до 60 м. Цей соціально-культурний та інфраструктурний проект було повністю реалізовано за рахунок інвестиції Фонду Петра Порошенка. Загальна вартість проекту Набережної Рошен і Фонтану перевищує 70 млн. гривень. Задля встановлення фонтану та проведення реконструкції набережної були проведені роботи по розчистці русла річки Південний Буг в обсязі 28000 куб м ґрунту. Використання лазерного проектора з екраном, що складається з водно-повітряної суміші, що розподілена по всій довжині фонтану дозволяє демонструвати на фонтан відео у форматі 3-D.
Технічні параметри фонтану: Довжина – 97 м; Ширина – 10 м; Висота центрального струменя – 63 м; Розліт води по фронту – 140 м; Потужність водяних насосів – 780 кВт; Кількість підводних ліхтарів – 560 шт; Плавуча платформа – загальні габаритні розміри: довжина 93,8 метри, ширина 7,5 метрів, осадка 1,36 метра, водотоннажність – близько 170 т.
Фонтан Roshen містить рухомі елементи: 4 системи UFO з електроприводом, на кожну з яких змонтовано по 40 форсунок та 11 невеличких фонтанчиків, що обертаються навколо своєї осі. Плавність руху досягається за допомогою перетворювачів частоти Hitachi.
Плавучий фонтан Roshen став одним з символів міста Вінниця та вже занесений до туристичних путівників по Україні.
Вартість туру:
Дорослі
Діти до 10 років
1450 грн
1350 грн
Вартість туру ВКЛЮЧАЄ:
Øтранспортну обслуговування по маршруту; проживання;